BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Didžiosios Britanijos ir Lietuvos kainų palyginimas || Futbolo tragedija UK || Yumi

Labas vakaras, tautiečiai :) Labai sunkiai pastaruoju metu pavyksta atnaujinti BLOGą. Paskutinį kartą tai dariau prieš dvi savaites. Ką aš galiu pasakyti - paskutinis mėnuo čia man liko, o dar tiek atsiskaitymų parengti reikia! O visų atsiskaitymų karalius - baigiamasis darbas :) Palinkėkite man sėkmės. Jei sugebėsiu dirbti bent jau 500 words per day greičiu - man pavyks viską užbaigti laiku ir gruodžio 17 dieną galėsiu ramia sąžine grįžti į Vilnių.

Na, o šįvakar norėčiau trumpai padiskutuoti apie kainų skirtumą UK ir LT. “DELFI” ir kituose naujienų portaluose visada mielai  perskaitau visus įmanomus straipsnius apie lietuvių emigrantus (aš jų nevadinčiau emigrantais, bet tai kita tema) Airijoje ir Anglijoje. O jeigu turiu laiko, visada mėgstu paskaitinėti komentarus, kur (ufff….) nuolat pjaunasi, pavadinkim juos, išvykusieji ir likusieji. Niekada nesmerkiau nė vienos pusės ir nesikišu į tokias diskusijas, nes aš esu paprastas šiek tiek kosmopolitiškas, bet visgi patriotiškai nusiteikęs Europoje gyvenantis lietuvis - nei “išvykęs”, nei “likęs”:)  Vienas iš dažniausiai “likusiųjų” minimų argumentų - esą “kas iš to, kad ten airijose, anglijose (taip, būtent taip iš mažosios raidės jie ir rašo) 5 kartus didesni atlyginimai - juk ir kainos ten vos ne 5 kartus didesnės”. Tai vat aš šitą sritį truputį ir paanalizuosiu :)

Pradėkime nuo to, kad Anglijoje yra beribis pasirinkimas visose srityse - tad kainų skirtumai skirtinguose miestuose, parduotuvėse, prekių grupėse - neįtikėtini. Na, paanalizuosiu savo mėgstamiausią prekybos centrą - amerikiečių WAL MART valdomą ASDA tinklą, kur išleidžiu didžiąją dalį savo pinigėlių. Pirmiausia einame į drabužių skyrių. Reikia žieminių batų ? Bet visada buvo gaila mokėti daugiau negu 100 Lt ? Prašome, vietoj 25 svarų, dabar tik 12!Norite naujų džinsų ? Ar nepagailėtumėte tam 15 litų ? (pagal šiek tiek dabartiniu metu nukritusį svaro kursą - 14,49 Lt. Net Gariūnai nenukonkuruos!)O gal darbui ar kokiom išleistuvėm reikia marškinukų ? Visada nesinorėjo mokėti už šitą niekutį visų 4 svarų?! Prašome, dabar tik 2 svariukai!Galėčiau šitą seriją tęsti be galo, bet manau mintį pagavote :) Šitoje vietoje aš nesiimu diskutuoti drabužių už 2-3 svarus kokybės ar ilgaamžiškumo:) Žinoma, High Street shop'uose yra daug parduotuvių, kur marškiniai kainuoja 40 svarų, o Armani džinsai - 200 svarų. Svarbu, kad žmogus turi pasirinkimą ir net gaudamas minimalų valandinį atlyginimą gali per dvi valandas užsidirbti naujiems drabužiams :)) Dabar pakalbėkime apie dalykėlį, kuriam išleidžiam didžiausią savo pajamų dalį - maistą! :) Prieš pradedant noriu paguosti tautiečius - žinokite, ir UK maistas nuolat brangsta, kiekvieną mėnesį…

Štai keli mano apsipirkimų čekiukai

O dabar pateiksiu vienų iš svarbiausių (mano racione) maisto produktų kainas

Maisto produktų kainos svarais/litais(santykiu 5:1)

1 litras pieno                               - 0,76 £/3,8 Lt

Dėžė sausų pusryčių dribsnių    - 1,38 £/6,9 Lt

Forminė supjaustyta duona       - 0,54 £/2,7 Lt

20 vnt. vaisinės arbatos            - 0,64 £/3,2 Lt

1 kg bananų                               - 0,89 £/4,45 Lt

200 gr tarkuoto sūrio                 - 1,04 £/5,2 Lt

Prancūziškas batonas                - 0,31 £/1,55 Lt

1 litras sulčių                              - 0,54 £/2,7 Lt

Salota                                         - 0,42 £/2,1 Lt

4 vnt šaldytos vištienos krūt.     - 1,20 £/6 Lt

200 gr. jautienos kumpio           - 0,80 £/4 Lt

5 in 1 Snickers batonėliai           - 1,30 £/6,5 Lt

750 gr sausainių                        - 1,00 £/5 Lt

1 litras kepimo aliejaus               - 0,73 £/3,65 Lt

6 indeliai jogurto                        - 0,88 £/4,4 Lt

6 kiaušiniai                                 - 0,62 £/3,1 Lt

                                                                           

Ne maisto prekės

Indų ploviklis                               - 0,60 £/3 Lt

10 m folijos                                 - 0,30 £/1,5 Lt

Tosteris                                       - 6,97 £/34,85 Lt

Na, lietuviškas kainas Jūs žinote geriau nei aš :) Tad Jūs ir pasakykite, kur maistas brangesnis - LT ar UK ? Bet vienas šiandienos DELFI straipsnis analizuoja maisto produktų kainų skirtumus - tad jau iš ten matau, kad UK kai kurie produktai - pigesni :) o tai jau šiek tiek absurdiška žinant atlyginimų skirtumus. Aš jau nekalbu apie visokius “Poundland”, kur belenkoks daiktas kainuoja 1 svarą - šampūnas, DVD, knyga, lentynėlė, dėžė saldainių, 2 dezodorantai, kalendorius ir kita galybė stuff. Išvada - Anglijoje galima gyventi turint net ir menkiausias pajamas, o gaunant kvalifikuoto darbo atlyginimą (mažiausiai 8000 Lt per mėnesį), savęs varžyti visiškai nereikia.

Beje, kai kurie maisto produktai ypač išradingos rinkodaros dėka - pabrangsta labai greit. Štai pvz. Dešinėje pusėje - ASDA riešutų skonio jogurtas (150 gr). Kaina - 16 p (80 lietuviškų centų). Kairėje - identiškas produktas po savaitės, tik jau naujoje pakuotėje - 24 p (1,2 Lt).Tas pats kiekis, tas pats skonis, realiai - ta pati pridetinė vertė, bet naujas įpakavimas ir jogurtuko kaina pašoka 40 centų į viršų. Ir čia tik vienas iš daugumos pvz. P.S. O jie galvoja, kad mes nepastebim… :)

Futbolo šalyje GEDULAS

Kitos naujienos. Po vakarykščio pralaimėjimo kroatams, Anglija nepateko į EURO2008. Jūs tikriausiai įsivaizduojate, ką reiškia Anglijai tokia žinia. Šaliai, kur futbolas populiaresnis negu Lietuvoje krepšinis :) Net ir lyginti nėra ką. Nemanau, kad ir pati UEFA džiaugiasi tuo, kad anglų nebus Europos futbolo čempionate. Žaidimas yra žaidimas, bet šiandienos dienraščių antraštės pliekia savo “auksinius berniukus”...subliuškęs rinktinės kanuolys ir pasitraukti iš posto nenorintis, kontraktą iki 2010 metų turėjęs, rinktinės trenerisDaily Express vis dar įsitikinę, kad Madeleine istorijos arkliukas dar neišjodinėtas iki galo ir galima iki begalybės kasdien apie tai rašyti ir tokiu būdų padidinti pardavimus. Bet anglų rinktinės pasirodymas atitinkamai įvertinamas :)Man šioje istorijoje telieka pasidžiaugti garbingu mūsų futbolo nacionalinės rinktinės pasirodymu EURO2008 atrankoje, nors futbolas, net ir pragyvenus beveik metus Anglijoje, man vis dar mažai rūpi.  Man daug įdomiau bus, kai ateityje kokia nors Londono “Almighty Lithuanians”, sudaryta iš geriausiųjų BLKL žaidėjų, taps Britanijos krepšinio čempionato nugalėtoja. Jei patiems britams krepšinis tėra kokia 23ia pagal įdomuma sporto šaka - mes galime įvesti savo taisykles čia :) Beje, galbūt pralaimėjimo proga iš prekybos dings Rooney kalendoriai ?Na tikras absurdas, kai šalia estetiškų gamtos vaizdų, seksualių merginų ar automobilių kalendorių puikuojasi šis snukelis. Juk ne visi geri futbolininkai - geri foto modeliai. Rooney, ne Beckhamas.

YUMI gimtadienis

Šį semestrą neturiu daug progų kažkur išeiti prasiblaškyti dėl laiko stokos ir atokumo nuo miestro centro :) Bet, kai pakvietė viena mieliausių draugių Yumi - negalėjau atsisakyti :) Tad teko truputį pramokti kinų kalbos, nupiešti atviruką, nupirkti dovanėlę ir pasveikinti :) Štai mano kiniška gimtadienio atviruko versija :)O štai aš su miela drauguže Yumi, kuriai, be visa ko, dar ir šukuoseną vakarinę padėjau pasidaryti (!)O čia aš su keliomis jos draugėmis :) Buvome, beje, pagrindiniame miesto klube “Oceana”. Regimantas Urbanas done it again, baby! ;)O čia beveik visa to vakaro mūsų chebra. 2 lenkės, 1 turkė, 7 kinai ir 1 lietuvis. Yay! :DBeje, visos trys nuotraukos darytos su Nokia N95. Na ką, smarkiai nusivyliau pamatęs šių foto kokybę.  Kad ir NOKIA N series, kad ir 5 megapixeliai, kad ir Carl Zeiss lęšiai, kad ir blykstė - fotikas telefone lieka fotiku telefone.Mano 4 metų senumo PENTAXAS 3,1 mgpxl padarytų daug kokybiškesnes foto.

Na, ir pabaigai, visiškai netikėtai - vieną dieną pas mus pradėjo SNIGTI!Sniego buvau nematęs gal 10 mėnesių, tad puoliau fotkinti kaip koks iš šiltų kraštų atvykęs Malaizietis ar Kubietis :) Po dienos sniego nebeliko, bet Kalėdine nuotaika užsimezgė :D Na, tai tiek šiam kartui.

Visada Jūsų - salotinės spalvos maniakas - Regimantas Urbanas :):)Sorry už ilgą tylėjimą BLOGosferoje ir stengsiuos dažniau čia apsireikšti :)

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. As (tu zinai kas):

  Sekmes tau rasant BIG darbeli (pats prasei jos palinketi). :) O zinai, po 3 savaiciu, tokiu laiku busiu Vilniaus aerouoste! :))

 2. abejone:

  aliejus tai pigesnis, LT dabar labai užbrango, be 5 lt normalesnio negausi.

 3. hm as pati ketinu su seimyna isvaziuoti anglija na kainostai jau tikrai kad net pigesniu yra nei LT biski ramiau pasidare kad kelionej gal neprazusim :) na o ten kur apsipirkineji rubais tas market kokiam mieste yra?

 4. edita:

  anglijoj pigiai kainuoja maistas ir drabuziai.o visa kita labai brangiai.ziaurus mokesciai.

 5. Arijus:

  Aš girdėjau, kad siuntos Lietuva Airija yra irgi nebrangios. Tad galima parvežti į gimtinę saviem lauktuvių, kad juos pradžiuginti..:)

Rašyti komentarą