BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Didžiosios Britanijos Palanga - Llandudno miestas Velse

Sveiki gyvi, labai seniai berašiau apie savo gyvenimą UK :) Pastarosios žinutės - apie Euroviziją. Bet ji praėjo ir gyvenimas tęsiasi toliau. Kadangi ilgai nerašiau - daug ką noriu pasakyti, bet pradėsiu nuo savo kelionės į Llandudno miestą pajūryje. Labai norėjau čia nuvykti, nes dėl užimtumo mažai keliavau pastaruoju metu; niekada nebuvau Velse ir buvau žiauriai pasiilgęs jūros.LLANDUDNO (Walles, UK)
 

Pirmas įspūdis tik atvykus - ar aš tikrai Didžiojoje Britanijoje ? Gal autobusas netyčia nuvyko į Kroatiją ar Italiją ?O jei tiksliau - palmės, kitokios architektūros ir spalvų pastatai ir visiškas chill-out’asO jei Jums pasiūlytų atspėti valstybę pagal šią nuotrauką - ką pasakytumet ? :)Ar manėt, kad Palanga atsilikus su savo Basanavičiaus gatvės pramogom ?  Manote, kad Velse kažkas kitaip ? Same sh..Na, o kuo čia skiriasi nuo Basanavičiaus gatvės ? :) Ar UK, ar Lietuva - visos prekės MADE in CHINA :)O čia juk beveik Palangos tiltas :) Tik Palangos miesto valdžia tada, kai buvo statomas Palangos tiltas, nebuvo tokia godi ir neįrengė kioskų ant tilto :D
tai būtų pasipelnius iš leidimų pardavinėti savo produkciją ten!Pirmas miestas iš visų aplankytų UK, kur domino ne pats miestas, o gamta, kalnai, jūra ir viskas aplink :)Nuostabūs parkai priemiesčiuose :)Su merginom nutarėm užkopti į aukščiausią kalną!Čia net suradome dirbtinio sniego trąsą! :)Štai kaip atrodo anksčiau aprašytas “Palangos” tiltas nuo kalno viršūnės……o štai kaip atrodo pats kalnas nuo “Palangos tilto” :)))Britai  yra tauta, bijanti žodžio “toilet”, todėl dažniausiai naudoja žodžius restroom, bathroom, gent or ladies room, tad labai nustebino toks ciniškas WC pavadinimas - “Pissing place”!!Mano kelionpartnerės iš Nyderlandų sakė, kad šitie paukščiai labau bjaurūs (ugly), bet man tai pusė velnio :)Tai tokia tat kelionikė buvo :) daug geresni įspūdžiai iš Velso pajūrio negu Škotiškojo (brrr….).

O dabar foto iš mano paskutinio pasilinksminimo su brangiaisiais čekiukais :)  

My lovely Czech FRIENDS :)

Su brangiaisiais čekiukais dažnai lošiame UNO žaidimą, kurį daugelis tikriausiai žino. Po jo aš dažniausiai einu namo, o čekai traukia tūsintis miestan……bet šis kartas buvo išimtis, nes tai buvo paskutinė galimybė pasibūti su visais čekais. Lucka ir Jitka dabartiniu metu jau Čekijoje. Tad po beveik 2 mėnesių pertraukos vėl aspilankiau SU bar!Čia bandau apimti mus visus tris :)O dabar karštų teletabiškų apsikabinimų serija. Su lovely Katka :)Su Jitka. Ir dar Pavelas čia bando a la prie chebros būti :):)Su darling simpatule LuckaO čia jau išeinant iš SU baro. Katka tą dieną Kupidonas buvo persmeigęs savo meilės strėle. Aš - santūrusis.O čia visi visi MES :) dar vienas juodagalvis ten bandė į foto įlysti, bet nucutinom mes jį :DO čia totaliai CRAZY apsikabinimas su visom čekėm. Dvi iš jų jau namučiuose, Katka išvyksta šią savaitę :(Va toks buvo mano paskutinis night-out’as su geriausiais draugais čia.

O jei šiaip kalbant apie gyvenimą čia - dabar jau yra paskutinioji sesijos savaitė mano universitete, todėl kitą savaitę jau visi masiškai važiuos namo . O aš dar norėčiau truputį pasilikti ir pasieškoti  buto ir galbūt praktikos vietos vasarai arba rudeniui. Kaip sakau, bilieto atgal dar neturiu ir dar nežinau, kada grįšiu - priklauso nuo to, kaip greit čia viską susitvarkysiu :)  Lietuvoje visi stebisi, kai tai pasakau, bet čia gyvenimas bendrabutyje yra brangesnis negu privačiai nuomuojantris butą. O jau nekalbu apie kainų skirtumą tarp UK ir LT bendrabučių. UK yra kokius 5-7 kartus brangiau. Tačiau gera naujiena tai, kad nuo tada, kai Lietuvoje visas mokslas bus mokamas, studijų kainos UK ir LT mažai skirsis.

Dėl orų Lietuvoje - na ką aš galiu pasakyti - pavydžiu aš Jums. Žinoma, ne visiem tai yra laimė - kai kurie nepakelia karščio dėl sveikatos ar šiaip blogai jaučiasi. Tačiau aš draugų tarpe esu vadinamas Floridos arba Kalifornijos berniuku (kaip seniai mane kas taip bevadino!) dėl savo meilės vasarai ir karštiems orams..ech…

O šiaip, kalbant apie lietuvybiškumo klausimus, čia gyvendamas kažkaip pradedu suvokti, kad mes esame alkoholikų tauta Europos mastu. Ne, netodėl, kad čia daug geriu :):) ties sakant, niekada čia beveik negeriu - nebent bokaliuką alaus labai retai. BET, kai vieną kartą nuėjus į mūsų ASDA alkoholio skyriu pamačiau, kad ten tėra, pvz, 4 rūšių degtinė ir prisimenus, kad bet kurioje mūsų kaimo parduotuvėje būtų 10 kartų daugiau - susimąstai. Jau nekalbu apie kokias Hyper Maximas - kur yra atskira siena degtinei vien :) Kitas faktas. Kai vieną kartą prekinaus ASDOJE su Pavelu, kasoje už manęs atsistojo du skustagalviai vaikinai - apie 25 - 28 metų amžiaus. Pradėjo kraustyti savo prekes - dvi dėžės alaus (50 vnt), 4 litriniai buteliai ABSOLUT degtinės, romas kažkoks ir t.t. Aš taip pažiūrėjau į jų pirkinius ir galvoju - nu būtų prikolas, jei čia kokie lietuviai prekinasi :) Ir ką JŪS sau manote ???? :):):) 5ą kartą per visą savo gyvenimą čia išgirdau lietuvių kalbą! :D:D ir taip džiaugiausi, kad tuo metu su Pavelu kalbėjau angliškai :) Tai va, žodžiu, stipriai lietuvaičiai geria.

Kitas topicas - kuo daugiau po UK pakeliauju, tuo daugiau mečečių pamatau. Štai viena iš jų - 100 metrų nuo mano  namų :) Musulmonai stipriai keičia Jungtinės Karalystės veidą - kaip ir daugelio kitų Vakarų ir Šiaurės Europos šalių.Bet gyvendamas tokioje liberalioje šalyje kažkaip pats pripranti prie visko. Tad iš UK žiūrint mano mylimiausias Vilnius labai įdomiai atrodo dėl Imbraso draudimo rengti Europos komisijos remiamus lygių teisių homoseksualams renginius. Ir nors pats nesu labai tolerantiškas homoseksualams (anksčiau toleruodavau, bet kai jie kelis kartu mane “kabino” Škotijoje gyvenat - palaikymas ir tolerancija sumažėjo gerokai), bet kur gi dar jei ne Vilniuje, sostinėje ? Juk Vilnius visada skyrėsi ir skirsis nuo kitų Lietuvos meistų savo kosmopolitiškumu, liberalumu, daugiatautiškumu, europietiškumu ir pan. Tad jei net ir čia draudžiama gėjams leisti pasimojuoti savo vaivorykštės vėliavom, niekur kitur Lietuvoje to negalima. Na ką jau čia padarysi - let it be :) Teks gėjams ir toliau pogrindyje gyventi, kol Vilnių valdys Imbrasas ir libdukai :)

Paskutinė tema, kurią norėčiau pareikšti savo pamąstymus. Man patiko DELFI klausimas prieš keletą dienų - kaip dažniausiai bendraujate su draugais. O ir rezultatai gerokai nustebino.Pirmas dalykas, žinoma, patvirtina teiginį, kad kuo daugiau Informacinės technologijos leidžia mums nuolat palaikyti ryšį įvairiomis formomis, tuo labiau mažėja realaus bendravimo :) Bet dar labiau nustebino, kad Skype toks populiarus Lietuvoje :) Aš irgi dėl objektyvių priežasčių pasirinkau paskutinį variantą, bet jei ir Lietuvoje, kai gyveni nuo draugų kelių kilometrų atstumu, dažniausiai bendrauji Skype - tai priverčia susimąstyti. BTW, visi mano pažįstami čia iš Prancūzijos, Ispanijos, Kinijos ir t.t. dažniausiai naudoja MSNą!!! Aš visus stengiuos perauklėti naudoti Skype, bet ne visi pasiduoda, tad teko ir man tą mėšliną MSN susiinstaliuoti… man vystosi alergija Microsoftui ir vis dažniau apie MACą pasvajoju :D Someday….

Tad tiek šiam kartui, mėgaukites pietų Europos orais Lietuvoje, greit pasimatysime!

p. Regimantas Urbanas :)

Rodyk draugams

Komentarai (6)

 1. sandrute :):

  na kaip visada pas tave idomybiu pilna :) man tik idomu, kur tu ta rojaus kampeli velse atradai :D tikrai galvojau, kad kokioj italijoj nulekes buvai :))) super!

  P.S. kodel manai, kad tavo BLOG'a visi skaito tik 5 min, manai taip greit viskas imanoma? :))))))

 2. Mindaugas Pliauga:

  Dekoju uz palaikyma.

 3. momia:

  Smagu skaityti tavo laiskus, Regi. :) Man ju niekada nebus perdaug. :P Ka galiu pasakyti apie tavo "Palanga". Tiltas musu grazesnis, jura irgi, o aplinka, parkai grazesni Velse. Ir ka dar galiu pasakyti? Pasiilgau! :)

 4. churchill:

  visada su malonumu ziuriu fotkes is ivairiausi uvietu kur dar nesilankiau sio blogo fotoreportazai taip pat ziauriai idomus, bet susimildamas - ar butina det tokios dedelios raiskos fotkes juk cia web kol viskas man pasikrauna pats speciau dar nuvykt i UK ir gryzt

 5. churchil:

  nu gal nmeraiska cia kalta o tai kad daug fotkiu tai ir letai krauna o internetas pas mane letesnis nei vidutinsi tai, kad mano bedos :D

 6. roja77:

  geras reportažas, Regi. ypač tos čekų devotchkos man patiko :D

Rašyti komentarą