BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Remember, remember the fifth of November! || Guy Fawkes istorija!

Šį savaitgalį nutariau paskirti tik atsiskaitymų rašymui. Tiksliau, norėjau per savaitgalį parašyti vieną atsiskaitymą, kurio apimtis yra 2000 - 2500 žodžių. O tai yra vidutiniškai 7-10 psl akademine anglų kalba. Mano paties nuostabai, per šeštadienį ir sekmadienį parašiau visą atsiskaitymą. Dar nuostabiau, kad sugebėjau sau įsiteigti , kad man būtina tai padaryti per šias dvi dienas tarytum darbą atiduoti reiktų jau pirmadienį, o išties darbo atidavimo terminas tik po dviejų savaičių :) Bet noriu turėti daugiau laiko baigiamojo darbo ruošimui, tad kitus atsiskaitymus stengiuosi greičiau padaryti. Žodžiu, tikiuosi šis savaitgalis nebuvo išimtis mano produktyvumo prasme :) Anyway, šis mano BLOGas visi ne apie tai. Rašant darbą abi dienas mano dėmesį vis atitraukinėdavo neįtikėtina fejerverkų gausa. Šeštadienį vakare bent 5 valandas nuolat sproginėjo fejerverkai. Tad mano darbas buvo maždaug 10 minučių darbo rašymas ir 5 - spoksojimas pro langą. O svarbiausia, kad nė neįsivaizdavau kokia proga. Juk Anglijoje tiek kultūrų, tad gal čia Ramadano pabaiga (bet jis buvo spalio mėnesį), gal Lenkijos nepriklausomybės diena (bet ji tik lapkričio 11 dieną), o gal visgi pačių salos šeimininkų - britų šventė ? Prasiknisęs Internete (ir žinoma sugaišęs dar daugiau laiko :), radau, kad čia taip anksti pradėta minėti Guy Fawkes Night (kitaip dar vadinama “Bonfire Night”). O istorija yra tokia…

1605 metais, lapkričio 5-ąją dieną, vyrukas vardu Guy Hawkes mėgino susprogdintį gražųjį Londono parlamentąO štai ir herojus, katalikas Guy Fawkes, kuris geidė išsprodintį parlamentą su visais ten esančiais protestantų aristokratais ir pačiu karaliumi, Džeimsu Pirmuoju.1605 metų Kovo mėnesį parlamento rūsyje jis sugebėjo paslėpti 36 statines, kuriose buvo 800 kg parako! Dėja, keletą savaičių prieš lemtingąją Lapkričio 5-ąją, kurios ilgą laiką nebutų pamiršusi tų laikų Anglija ir visa tų laikų Europa, įvyko informacijos nutekėjimas (vienas parlamento narys gavo laišką su įspėjimu apie būsimą spogdinimą, kuris buvo katalikų, nenorinčių, kad nukentėtų nekalti žmonės) ir Guy buvo pagautas.Jam iš rankų buvo išgriebtas deglas, o Guy buvo uždarytas į kalėjimą ir keletą dienų kankintas.Guy Fawkes areštas, vaizduojamas kito dailininko.O galiausiai teismas ir Jo didenybė karalius Džeimsas priėmė sprendimą Guy Fawkes pakarti.Egzekucijos skulptūra Madame Tussauds vaškinių figūrų muziejuje, LondoneNuo tos dienos kiekvienais metais Lapkričio 5-ąją Didžioji Britanija ir buvusios jos kolonijos/valdomos teritorijos visame pasaulyje mini Guy Fawkes arba Bonfire night, kurios metu dangų nušviečia tūkstančiai fejerverkų. Kita šventės dalis - kasmetinė šio vyruko manekeno egzekucija.Parado, vykusio 2006 metais, videoVargšelio dūšelė gyvena tikrai neramų gyvenimą. O eiliniai britai, besidžiaugdami, kad turi tebeturi savo simbolį, kasmet daugybę svarų išleidžia fejerverkams. Įrašas iš šių metų fejerverko Londone.O įdomiausia, kad šitą istoriją aš žinojau ir seniau, tik ne iškart tai supratau. Tai supratau iš apie ši įvykį aprašančio gerai žinomo eilėraščio.

Remember, remember the Fifth of November,
The Gunpowder Treason and Plot,
I know of no reason
Why Gunpowder Treason
Should ever be forgot.
Guy Fawkes, Guy Fawkes, t'was his intent
To blow up King and Parliament.
Three-score barrels of powder below
To prove old England's overthrow;
By God's providence he was catch'd
With a dark lantern and burning match.
Holloa boys, holloa boys, let the bells ring.
Holloa boys, holloa boys, God save the King!

Juk šie žodžiai skambėjo ir viename mano mėgstamiausių filmų - “V for Vendetta”!O fillmo herojus - V - įkūnija XXI-ojo amžiaus Guy Fawkes. Tik jam, priešingai negu jo pirmtakui, Parlamentą susprogdinti pavyksta :)Beje, filmas sukurtas remiantis populiaria komiksų knyga, o komikso autorius, savaime surpantama, buvo įkveptas 1605 metų įvykių.Galiu pasakyti, kad sužinojęs visą šią istoriją, kurią čia parašiau, pažiūrėjau filmą antrą kartą ir IMDB tinklapyje šio filmo įvertinimą pakeičiau iš buvusiojo 9/10 į 10/10! Dabar jis man dar prasmingesnis, negu buvo iki šiol. Jei kas nematėte - labai rekomenduoju. Štai Jums filmo trailer'is, kad patys įsitiktintumėte.Na tai va, toks mano netradicinis BLOGo įrašas, bet jeigu negyvenčiau UK - gal niekada tuo net nebūčiau susidomėjęs :) Na, tikiuosi, kad atsiras žmonių, kurie šią istoriją perskaitys ir džiaugsis, kadm galėjo praturtinti savo bendrąjį išsilavinimą. Sėkmės

Rodyk draugams

Komentarai (8)

 1. As (tu zinai kas):

  Aciu uz tokios zinias, nes tikrai nezinojau, kad britai mini tokia diena. Tik klausimas: ar jie dziaugiasi, kad Guy buvo pakartas ir todel saudo fejerverkus, ar nori paimituoti tai, ko nespejo Guy Fawkes? :)

 2. TJG:

  taigi viskas akivaizdu: tie, kurie saudo fejerverkus, palaiko Guy, tesia jo darba - kas siais laikais myli valdzia(?), o tie kiti, kur karia jo manekena, svencia deganciais kryziais - turi juk buti opozicija :)
  Bet siaip tai keistai cia atrodo..

 3. Koldunas:

  Tai kokiu budu tu V - for Vendetta ziurejai, jei Guy Fawkes neradai? :) Keistai. Net man, LT gyvenanciam, Fawkes zinomas gerai kaip kokia Bastilijos diena.

 4. Regis15min:

  Dabar, kai zinau ji, man keista, kad galejau jo nezinoti anksciau, bet kai nezinojau, tai ir galvos neskaudejo. Per istorija apie ji nesimokiau, britu shventem anksciau nesidomejau, o V for Vendetta net ir nezinant Guy - aboslutely enjoyable! :)

 5. Aukselis'|..:

  Ne, nu reikia rasti laiko visai šitai istorijai aprašyti ir pasidomėti. Liux :)

 6. Inga:

  Geras :) na, as viena is tu, kuri diaugiasi praturtinusi savo zinias:) Labai gera ivykio analize, 10, Regi, sesk :D

 7. algdas:

  Jūs, supratau, studentas , studijuojantis… ir jaunas žmogus, tikriausiai viskuo besidomintis. Man įdomus toks dalykas; esu girdėjęs, kad anglai mėgsta (vartoja) netirpstančią kavą. Ar kartais nesusidomėjote, kodėl tokią. Man tai būtent įdomu.
  Esu mokytojas, vyresnio amž. Su žmona per turistines keliones neblogai pažįstame Europą, tik dar Londone neteko būti (o Gibraltare trumpam šiemet buvome). Mano SKYPe; algirdas_9. Lauksiu Jūsų žinutės.

 8. ;):

  Padejai namu darbus padaryt :) Istikruju smagu kai randi tokiu straipsniu ir neturi verstis i LTU kad suprastum pilnaj istorija. :)

Rašyti komentarą